MINITEATRO JIŘÍHO TIBITANZLA  │  KZ GAMA  │  COOLTOUR    FACEBOOK  │  YOUTUBE
 

DOMŮ ZAJÍMAVOSTI HRAJEME GALERIE PŘÁTELÉ A PARTNEŘI KONTAKT

O PROJEKTU    *    HISTORIE    *    KE STAŽENÍ    *   O NÁS

(logo divadélka, r. 2015)

* * *

(logo divadélka, r. 2013 - 2014
korespondenční logo 2016)


* * *

POSTAVY DIVADÉLKA
 

* * * 


O NÁS - SOUČASNÁ DOBA

Divadlo Loutkový svět je soukromý subjekt a úzce spolupracuje se ZŠ Generála Píky, kde má v tuto chvíli loutkářský ateliér. Naše představení lze i objednat do MŠ a ZŠ, dětských zařízení či na soukromé nebo firemní akce.

Soubor tvoří zkušení divadelníci: loutkář David Velčovský a produkční Kateřina Svobodová. Oba mají bohaté zkušenost v divadelním odvětví a to jak z pohledu uměleckého, tak také z pohledu organizačně-manažerského. Tito dva divadelníci se rozhodli změnit svůj život a rozdávat radost prostřednictvím loutek. Každý je zaměřen jiným uměleckým směrem a tudíž dochází k perfektnímu doplnění - navzájem.

Ostatní členové, kteří se podílejí na tvorbě představení (loutkoherci): Jana Powieśníková, Marie Šubrtová a Jan Bednařík.

Divadlo Loutkový svět tvoří vlastní originální autorské projekty (autorské loutky, scénáře, programy, hudba, texty aj.). Vše, co vyprodukujeme, je naší společnou duší a ze srdce rádi rozdáváme radost a úsměv na tvář - to je naše poslání.

Název divadélka Loutkový svět vznikl v roce 2013 v Ostravě. U zrodu byl tehdy David Velčovský a Martin Matoušek, který divadlu vdechl "nový dech" svými ilustracemi a grafikou plakátů. Oba autoři se také sešli nad scénářem pohádkového příběhu Suvelíčkovo okurkové dobrodružství (na jehož základu započala spolupráce). Dodnes spolupracují na audiovizuální stránce divadélka.

Divadlo Loutkový svět má stálou scénu v krásném místě v Kulturním zařízení Gama v areálu ZŠ Gen. Píky v Ostravě - Mariánských Horách, hrajeme ale také v MŠ a ZŠ.

Diváci se k nám mohou dostat buďto pěšky, nebo trolejbusem (např. linka č. 102, 107, 37) ze zastávky "Pivovar" odkud je to asi 4 minuty pěšky. Divadélko je také blízko OC Futurum.

Slavnostní zahájení první sezóny našeho divadélka proběhlo 22. října 2016 uvedením ukázek  z našich připravovaných inscenací.

Naše první premiéra proběhla 19. listopadu a to titulem Jak Suvelíček ke kocourovi přišel ve zcela původní verzi, která nikdy nebyla uvedena.

 

 
 

Divadlo Loutkový svět, Gen. Píky 2975/13A, Moravská Ostrava - Přívoz     E-MAIL:  loutkovysvet@gmail.com   TEL.:   +420 739 171 998